Fiat 126
Szczegółowe informacje
Witam!
Mam na sprzedaż Fiata 126p zbudowanego od podstaw przeze mnie do nauki rajdowania i KJS. Przez kilka lat był modyfikowany i ulepszany, z sukcesami zaliczył kilka startów i nie zawodził :). Nie jest zmęczony bo starty były sporadyczne.
Szczegóły:
SILNIK:
- głowica splanowana 2,5mm, nowe seryjne gniazda zaworowe
- przerobiony dolot
- gaźnik: dysza paliwa 120 i rurka emulsyjna F74, polerka, wyższa podstawka pod gaźnik
- lekkie koło zamachowe stoczone do wieńca (waga ok. 4,5kg)
- wałek przestawiony o 8*
- rozrząd CC700
- tarcza sprzęgła CC700
- wydech dwururka bez sitek
- przebieg po remoncie ok. 4000km
- nie kopci, chodzi równo
ZAWIESZENIE:
- przód resor sklepany na 11cm
- tył: sprężyny obcięte 1,25 zwoja i gęstszy olej w amortyzatorach
- prowadzi się dobrze i przewidywalnie, nie za twardo, nie za miękko, nic nie stuka, nie jest wybite
BUDA:
Wnętrze:
- kierownica zamszowa trójramienna + naba, obniżona kolumna kierownicza
- wybebeszone, zdarte wygłuszenia, odmalowane na biało
- klatka wg. załącznika "J"
- pasy 3calowe 5pkt. dla kierowcy i 4pkt. dla pasażera
- fotele: Bimarco Dakar dla kierowcy, Bimarco Cobra dla pasażera, są w dobrym stanie
- zegary od CC Sporting z temperaturą oleju i obrotomierzem
- deska à la flok plus panel, odpalanie z przycisku (brak stacyjki), główny wyłącznik prądu
- gaśnica pod fotelem pasażera
- przerobione nawiewy
Na zewnątrz:
- dwa komplety zderzaków, aktualnie na wąskich czerwonych
- wloty większe od FL
- halogeny Wesem
- 3lata temu polakierowany na biało (wcześniej zielony)
- 2lata temu zabezpieczone podwozie
- podłoga bez dziur, jedynie mniejsze lub większe naloty
- niestety wadą są powoli widoczne ogniska korozji na pasie przednim i kilka drobnych zadrapań na lakierze, ale nie jest to lalka na zloty tylko rajdówka
Poza tym:
- hamulce seryjne, jedynie cylinderki tylne są zmienione na przednie
- dystanse przód 15mm, dystanse tył 20mm wykonane z duraluminium, plus szpilki
- alufelgi 13' od Poloneza polakierowane na czerwono w bardzo dobrym stanie (proste), opony Fulda, zużyte ale przecież na takich najwięcej frajdy :)
- mam dużo opon i felg więc coś dorzucę, tak samo z częściami, dogadamy się
Przegląd: 05.09.2019r.
Ubezpieczenie: 14.11.2018r.
Ciekawostką jest to, że Fiat brał udział w programie "Wyprawa po cztery kółka" z Mikiem Brewerem i ma na dachu wewnątrz samochodu jego autograf!
Sprzedaję z bólem serca, sentymentem i masą wspomnień, ale nie mam już dla niego czasu z różnych względów, poświęciłem mu przez kilka lat tego czasu bardzo dużo, tak samo serca i pieniędzy. Ostatnie ponad pół roku głównie stał w garażu i był tylko odpalany, a lepiej żeby ktoś jeszcze miał z niego pożytek, nie miałem też kiedy zniwelować ognisk korozji z przodu o których pisałem, więc nie jest "picowany" do sprzedania, bo wiem że ktoś z odrobiną czasu szybko doprowadzi to do należytego stanu.
Samochód rzuca się bardzo mocno w oczy na ulicy i wywołuje bezcenne reakcje przechodniów i innych kierowców :).
Pewnie mogłem o czymś zapomnieć, dlatego więcej informacji udzielę telefonicznie lub na priv.
Cena do negocjacji, nie interesuje mnie zamiana.
Pozdrawiam!
Informacje o pojeździe
Wyposażenie: