Cookies disclaimer

I agree Our site saves small pieces of text information (cookies) on your device in order to deliver better content and for statistical purposes. You can disable the usage of cookies by changing the settings of your browser. By browsing our website without changing the browser settings you grant us permission to store that information on your device.

Lexus gs300, 2002 Car detail page - 16 000PLN, 215670km, 3.0, benzyna, automatyczna, 220HP - S2Find

Lexus gs300

Offer ID: 535174577
16 000 PLN
Model, Body type:
Lexus gs300, Sedan
Version:
Fabrication:
2002
Fuel:
benzyna
Engine:
3.0
Transmission:
automatyczna
Color:
Inny kolor
Mileage:
215670
Power:
220 HP
Manufacturer country:
Location:
Aleksandrów Kujawski

More info


Auto kupione przeze mnie w listopadzie 2016r. Druga od góry 300-ka w kategorii ceny (pierszy był za
abstrakcyjne 40000). Model poliftingowy. Pojechałem, zobaczyłem, kupiłem. Przebieg w chwili kupna:
114000. Są nawet jakieś faktury z ASO uwiarygodniające ten wynik. Powiem szczerze że po obejrzeniu
stanu i przejechaniu się autem, nie wnikałem głębiej w papier. Było po prostu w bardzo dobrym stanie.
We wnętrzu jedynymi oznakami zużycia był wytarty plastik przy gałce radia i drobne, powierzchowne
zadziory (< 1mm) na tapicerce drzwi kierowcy (ktoś musiał mieć dłuuugie pazury). Bok fotela kierowcy i
podłokietnik z minimalnymi oznakami zużycia.
Mechanicznie w chwili kupna bez zastrzeżeń. Ślady napraw na przednim lewym i tylnym prawym
błotniku. Bez jakichkolwiek cech mogących skłaniać do podejrzeń o poważniejszą kolizję. Wszystkie
szyby oryginalne i w zgodzie z rokiem produkcji (i tak do dziś). Zapalała się lampka od poziomowania
ksenonów. Pierwszy właściciel w Polsce miał go rok. Nie założył gazu. Założył tylne czujniki
parkowania (ładnie, w lakierze).
Ja kupiłem go żeby jeździć. 90% użycia to trasa Aleksandrów Kujawski - Bydgoszcz. Praktycznie
codziennie. Stąd też po miesiącu miał już założoną instalację gazową. Nigdy nie miałem awarii
uniemożliwiającej jazdę. Od chwili kupna przejechane ok.100000km.

Spalanie (średnie, z kilku tysięcy). Benzyna – 11. Gaz – 13. Rekord na gazie: 300km, 90-120/h, bez
niepotrzebnego wyprzedzania – 10,8.
Na zdjęciach starałem się uwzględnić wszystkie defekty. Jak ktoś oczekuje ładnych zdjęć, znajdzie je w
katalogu. Jak ktoś jedzie kawał drogi po auto – woli mieć raczej wszystko przedstawione rzetelnie.
Pęknięty przedni zderzak – klinkierowy słupek ogrodzenia, tej zimy. Pod zderzakiem bez uszkodzeń
Porysowany tylny zderzak - pan wjechał mi skodą fabią, miesiąc temu. Pod zderzakiem bez uszkodzeń.
Mały (10mm) purchel na tylnym błotniku (po zimie).
Ogniska korozji nad przednią szybą (po zimie).
Nie pali się lampka świateł.
Ciągle wywala bezpiecznik od zapalniczek.
Lampka poziomowania ksenonów pali się okresowo.
Szyba od pasażera opuszcza się świetnie. Gorzej z podnoszeniem. Czasem trzeba minutę klikać. Coś nie
kontaktuje (ok.0,5 roku).
Praktycznie od kupna błąd z sondy lambda (bank2). Jakoś tego nie zrobiłem...
Na zimnym drży. Od około 3 miesięcy. Wyrzuca błędy zapłonu na którymś cylindrze i wyłącza VSC
(tym razem prawdopodobnie cewka). Po rozgrzaniu (parę minut) wszystko jest w porządku. Żadnych
braków mocy. To jedyna rzecz którą zrobię przed sprzedażą (jeśli zdążę), ale wtedy cena adekwatnie
wzrośnie.

Wszystkie pozostałe funkcje, w tym te częściej ulegające awariom (regulacja kolumny kierownicy,
zmiana biegów przyciskami na kierownicy, tempomat, podgrzewanie foteli, elektryka lusterek, antena) –
działają.

Cena nie podlega negocjacji. Nie jest zbyt wysoka, bo zamierzam go sprzedać a nie eksponować przed
domem. Nie naprawiam ostatnich usterek, bo ze względów rozliczeniowych i tak muszę kupić nowe auto.
Lexus cały czas w ruchu, więc do przebiegu co tydzień dodaję około 700km.

Felgi letnie to unikat. Oferowane w tym modelu jako opcja, bardzo rzadko spotykane, w naprawdę
ładnym stanie. Koło zapasowe od LS-a. Średnica prawie idealnie dobrana do kół lato/zima.

"Dziennik" napraw:
Listopad 2016
Olej Castro 5w30 LL
Wszystkie filtry
Grudzień 2016
Gaz, następnie szarpanko - wymiana świec na denso iridium tt, następnie cewka (zamiennik), następnie kabel napięcia (trzeci cylinder) i bingo. A po wymianie samej cewki nie było różnicy, więc oryginalną (sprawną) wciąż posiadam.
Marzec 2017
Nowe letnie opony Uniroyal
Kwiecień 2017
Pierwszy przegląd gazu
Olej j.w.
Wszystkie filtry.
Maj/czerwiec 2017
Znowu szarpie j.w.
Wszystkie 3 kable wysokiego napięcia i nowe "zwykłe" świece NGK - jest ok.
Kolizja z teściową -tylny zderzak. Nie robię.
Czerwiec 2017 - pełny serwis hamulców - nowe klocki p/t, nowe tarcze brembo p/t. Z przodu perforowane, bo były w promocji, w cenie niewiele wyższej niż zwykłe - mechanik uznał że warto. Ogólnie >2000 za same części.
Lipiec 17. Polerka lakieru + reflektory + zrobione dwa ogniska rdzy < 2cm na lewym progu (zdjęcia).
Październik 2017 - olej j.w (162 tyś? ) filtry i opony zimowe Kleber HP3 (1200 pln)
4/2018 olej j.w., filtry.
7/2018 - malowanie zderzaków - przycierki i przy okazji naprawiony tylny.
10/2018 znów kable przebijają. Wymiana. Przy okazji: olej, filtry, jakaś złączka od jakiegoś wentylatora, ROZRZĄD kompletny, 3 uszczelki na silniku (same uszczelki w Toyocie -500pln), świece. Razem 3000 (po dobrej znajomości).
4.2019 Wymiana 3x cewka (ze względu na okresowe wypadanie zapłonu na jednym z cylindrów). Bez efektu, czyli 3 dobre cewki w zapasie.

Podsumowując: ładne, świetnie jeżdżące, "pancerne" auto, z dwoma kompletami kół na min.kolejne 2
sezony każdy, praktycznie nową instalacją gazową. Myślę że w tych kilku "ideałach" za 20k+, przy
dokładnej ocenie znajdzie się podobną ilość mankamentów. Czasem dobrze zamaskowanych. Tu nie ma
nic ukrytego. Brać. Jeździć.

Niestety, udało mi się dodać tylko 7 zdjęć. Dla zainteresowanych mogę przesłać pakiet na maila.

Telefon: 606 - pokaż numer telefonu -
Z uszanowaniem
Krzysztof Lang

Vehicle information

Features: